1 2 4 5

נזילה בשירותים, פיצוץ בצנרת, ברז מטפטף - דליפת מים יכולה לבזבז לכם מאות ליטרים של מים בחודש ועלולה לעלות לכם ביוקר. לכן כאשר מתגלה דליפת מים, או מתגלה רטיבות בקיר המעידה על פיצוץ בצנרת יש להזמין אינסטלטור מומחה באופן המהיר ביותר.

הזמנת אינסטלטור לא מקצוען בעבר שטיפל בפתיחת סתימות בצנרת יכול להיות שהוביל להחמרת המצב ולגרום לנזילות חדשות בצנרת. גם אי תחזוקה בכל נושא האינסטלציה בבית עלול לגרום לנזק בצנרת ולדליפות. צינורות שחוקים או ישנים, ברזים דהויים ואביזרי אינסטלציה רופפים כל אלו אחראיים לדליפה בצנרת. שירותי איתור נזילות יכול לחסוך לך כמה מאות שקלים בחודש, במקום לשלם חשבון מים עצום. בעיקר כאן בארץ, במצב הנוכחי של המים בישראל.

טיפ קטן. במקרה שאתם מגלים ברז דולף, אם הוא ברז אינו בשימוש קבוע יש לעצור את אספקת המים מהשיבר הראשי עד להזמנת האינסטלטור ובכך למנוע בזבוז עצום של מים.

כמה סטטיסטיקות הקשורות לדליפת מים: באחד מכל 318 בתים קיימת דליפת מים. נזילת מים דרך חור בגודל של סיכה יכולה להגיע ל- 360,000 גלוני מים בשנה. באותה הכמות ניתן למלא 12,000 אמבטיות מים מלאות עד אפס מקום. ברז דולף או צינור מטפטף מבזבז לפחות 780 גלוני מים בחודש. מה שמצטבר לכ- 2,160 ליטר בשנה.

כמה סימני איתור נזילות בבית: אם קיים שינוי במד צריכת המים חרף העובדה שהשימוש במים לא השתנה. קול מים זורמים מעיד על נזילה. חשבון מים גבוה מהרגיל. כתמים לחים על קירות הבית, הם סימנים ברורים לנזילות ויש להזמין אינסטלטור ואם קיים טחב בבית זה הזמן להזמין אינסטלטור מומחה באיתור נזילות.

ישנו גלאי מיוחד המיועד לאיתור נזילות מים או דליפות גז. אינסטלטורים שיגיעו לביתכם יערכו בדיקות מתחת לבטון ומאחורי הקירות, יאתרו את הנזילה ויתקנו את החלק הפגום. ישנו ציוד מיוחד לאיתור נזילות ותיקון הצנרת מתחת לבטון. יש לדעת לבחור אינסטלטורים מקצוענים בתחום.

בתוך הנושא של איתור נזילות ישנו את הנושא של פתיחת סתימות. פתיחת סתימות בזמן זה חשוב כי הזנחה בסתימות יכולה להוביל להרס בצנרת ולהווצרות של חורים וכתוצאה מזה נזילה. על כן, אם קיימת סתימה בצנרת יש להזמין שירותי פתיחת סתימות שיטפלו בתקלה.

במקרה והסתימה הינה רצינית וסבוכה כנראה שיהיה צורך בהזמנת ביובית. ביובית הינה משאית בעלת משאבה בעוצמה חזקה המסייעת בפתיחת סתימות מורכבות. לא לכל האינסטלטורים ישנם שירותי ביובית, כך שאם האינסטלטור אותו הזמנתם לא יחזיק משאית ביובית בחברה שלו יהיה צורך להזמין שירותי ביובית מהעירייה.